Čakajte prosím...

Talizmany ALOve pre šťastie a ich význam

ALOve Blog — 10.06.2019

Šťastie v mnohých podobách

História talizmanov siaha až do paleolitu, ale najväčší rozkvet zažívala v starovekom Egypte, kde sa zdobili zlatom či vybrusovali z drahých kameňov. Od tej doby sa ich obľuba znásobila. Vyrábajú sa totiž s vierou, že druhému prinesú šťastie, preto sú skvelým darčekom pre partnera, kamarátku alebo deti.

Štvorlístok

Legenda hovorí, že keď bola Eva vyhnaná z raja, ukryla do svojich vlasov štvorlístok, ktorý potom predniesla na svet. Nájsť dnes v prírode tento malý zázrak nie je ľahké, a preto si šťastie zaistite šperkom ALOve v tvare pravidelného štvorlístka. Ten ochraňuje a je tiež poslom zdravia a bohatstva.

Strom života

Hovorí sa o ňom, že je to strom z Raja alebo obraz placenty, ktorá odovzdáva živiny novému životu. Prívesok ALOve Strom života majiteľovi dodáva potrebnú životnú energiu a vitalitu z fyzického a duchovného sveta. Prináša mu tiež šťastie, múdrosť, upevňuje rodinné putá a hodnoty.

Ruka Fatimy

V niektorých kultúrach symbolizuje ruku Božiu alebo ruku Márie, ale všade pôsobí ako ochranný amulet pred nebezpečenstvom, urieknutím alebo komplikáciami pri cestovaní. Ochraňuje ale aj tehotné ženy a tie tesne pred pôrodom, keď sú veľmi zraniteľné. Je skvelým darčekom od partnera alebo pre kamarátku.

Lotosový kvet

Lotosový kvet je symbolom čistého srdca a energie a pomáha pri celkovej očiste organizmu. Šperky s lotosovým kvetom sú veľmi obľúbené u žien, ktoré majú rady jogu, meditáciu a východné kultúry. Nosí sa tiež preto, že udržiava mladistvú energiu v tele a jasnú myseľ.

Ďalšie články

Z nášho blogu

Šperk ako najkrajší valentínsky darček od srdca

Sviatok svätého Valentína tento rok pripadá na piatok 14. februára. Vedeli ste, že sviatok zamilovaných má svoj pôvod už v 3. storočí, kedy kňaz Valentín aj napriek zákazu cisára Claudia II. oddával z...

ČÍTAŤ VIAC

Šperky so znamením zverokruhu

Či už ste závislí na čítaní svojho horoskopu, patríte medzi milovníkov hviezd alebo ste len pyšní na svoje znamenie, odhaľte, čo sa vo vás skrýva. Vyzdvihnite aj vy svoje silné stránky so zlatými diam...

ČÍTAŤ VIAC

Máte už svoj prvý diamant?

Luxusné šperky ALO diamonds pozná snáď každý. ALOve je ich sesterská značka, ktorá ponúka jedinečné minimalistické zlaté šperky s pravými diamantmi za dostupné ceny, ktoré sa pohybujú už od 140 eur. N...

ČÍTAŤ VIAC