Čakajte prosím...

Talizmany ALOve pre šťastie a ich význam

ALOve Blog — 10.06.2019

Šťastie v mnohých podobách

História talizmanov siaha až do paleolitu, ale najväčší rozkvet zažívala v starovekom Egypte, kde sa zdobili zlatom či vybrusovali z drahých kameňov. Od tej doby sa ich obľuba znásobila. Vyrábajú sa totiž s vierou, že druhému prinesú šťastie, preto sú skvelým darčekom pre partnera, kamarátku alebo deti.

Štvorlístok

Legenda hovorí, že keď bola Eva vyhnaná z raja, ukryla do svojich vlasov štvorlístok, ktorý potom predniesla na svet. Nájsť dnes v prírode tento malý zázrak nie je ľahké, a preto si šťastie zaistite šperkom ALOve v tvare pravidelného štvorlístka. Ten ochraňuje a je tiež poslom zdravia a bohatstva.

Strom života

Hovorí sa o ňom, že je to strom z Raja alebo obraz placenty, ktorá odovzdáva živiny novému životu. Prívesok ALOve Strom života majiteľovi dodáva potrebnú životnú energiu a vitalitu z fyzického a duchovného sveta. Prináša mu tiež šťastie, múdrosť, upevňuje rodinné putá a hodnoty.

Ruka Fatimy

V niektorých kultúrach symbolizuje ruku Božiu alebo ruku Márie, ale všade pôsobí ako ochranný amulet pred nebezpečenstvom, urieknutím alebo komplikáciami pri cestovaní. Ochraňuje ale aj tehotné ženy a tie tesne pred pôrodom, keď sú veľmi zraniteľné. Je skvelým darčekom od partnera alebo pre kamarátku.

Lotosový kvet

Lotosový kvet je symbolom čistého srdca a energie a pomáha pri celkovej očiste organizmu. Šperky s lotosovým kvetom sú veľmi obľúbené u žien, ktoré majú rady jogu, meditáciu a východné kultúry. Nosí sa tiež preto, že udržiava mladistvú energiu v tele a jasnú myseľ.

Ďalšie články

Z nášho blogu

Pravý diamant pre tú pravú

Skutočnú lásku spečatí len zásnubný prsteň s diamantom, ktorý je rovnako pevný ako ten najhlbší cit. Hľadáte prsteň pre ženu svojho srdca? V širokej ponuke ALOve zaručene nájdete ten pravý.

ČÍTAŤ VIAC

Splňte si tento rok vaše diamantové sny

Neodkladajte výber vianočných darčekov na poslednú chvíľu. Myslite na svojich milovaných už teraz a pripravte si pre nich trblietavé prekvapenie, na ktoré len tak nezabudnú. Nadeľte si pod stromček ra...

ČÍTAŤ VIAC

It's all about the ring

Obzeráte sa po originálnom prsteni len tak pre radosť alebo si vyberáte ten pravý, ktorý vás bude zdobiť do konca života? Nechajte sa inšpirovať našou ponukou zásnubných prsteňov i štýlových kúskov na...

ČÍTAŤ VIAC

ALOve Symbols: Môj diamantový talizman

My tiež, preto sme preskúmali všetky magické talizmany a vybrali pre vás tie najzaručenejšie. Či už dávate prednosť tradičnému krížiku, obľúbenému symbolu nekonečna, tajomnému mesiacu alebo amuletu v...

ČÍTAŤ VIAC