Čakajte prosím...

Ako si vybrať správnu veľkosť

ALOve Blog — 11.08.2021

Sprievodca veľkosťami prsteňov

Vyberáte si dokonalý prsteň? Či už ide o zásnubný prsteň, ktorý vyjadruje vašu lásku, a ktorým chcete požiadať svoju druhú polovičku o ruku. Alebo vyberáte prsteň ako darček k sviatku, výročiu či len tak pre radosť. Okrem dizajnu je veľmi dôležitá aj správna veľkosť, ani príliš veľká, ani príliš malá. Nakupovanie online je v súčasnosti veľmi jednoduché a obľúbené, čo platí aj pre šperky. Ak sa obávate o veľkosť prsteňa, v našom článku nájdete niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa. A ak vám prsteň aj tak nesadne, bezplatne vám upravíme veľkosť, vymeníme prsteň alebo vyrobíme požadovanú veľkosť.

Ako vybrať správnu veľkosť prsteňa?

Stiahnite si list veľkostí prsteňov. Umiestnite svoj existujúci prsteň (alebo prsteň svojej snúbenice) na vytlačený papier a nájdite najlepšiu zhodu medzi vnútorným priemerom a zobrazenou veľkosťou. Číslo nad kruhom predstavuje veľkosť príslušného krúžku.

Tipy na úspešné meranie

 • Najlepším časom na meranie je koniec dňa, keď sú prsty najväčšie.
 • Pri výbere veľkosti prsteňa je dôležité mať na pamäti, že v letných mesiacoch majú prsty tendenciu viac opúchať, takže veľkosť sa počas dňa zväčší aspoň o jednu veľkosť, v zime sa v dôsledku mrazu pokožka prstov napína, preto je dôležité na to myslieť pri skúšaní veľkosti.
 • Meranie opakujte niekoľkokrát počas dňa.
 • Majte na paměti, že prstene so širšou obrúčkou ako 4mm sedia štandardne vo väčších veľkostiach než sú obvyklé 3-milimetrové krúžky.
 • Ak máte väčší kĺb ako koreň prsta, musíte mať na pamäti, že prsteň musí prejsť cez kĺb, a teda tým voľnejší bude nasadený pri koreni prsta.
 • Prsteň by nikdy nemal byť tesný, vplyvom vonkajších podmienok môžu prsty opúchať alebo sa odkrviť, veľkosť by mala byť vždy voľná, aby sa prsteň dal ľahko otáčať zo strany na stranu, alebo by mala byť medzera asi dva milimetre, keď sa nasadený prsteň pritlačí k lôžku.
 • Prsteň by sa mal dať z prsta sňať bez tlaku a zvrásnenia pokožky prsta.
 • Ak váhate medzi dvoma veľkosťami, vyberte si tú väčšiu.

 • Ako určiť veľkosť

 • Nechajte sa zmerať našimi odborníkmi v butikoch ALOve, kde vám so všetkým radi poradia.
 • Zistite veľkosť na základe prsteňa, ktorý osoba už nosí.
 • Ak má byť prsteň prekvapením, tajne zmerajte obvod prsta pomocou nite, pásky alebo šnúrky a potom zmerajte dĺžku pomocou pravítka.

 • Úprava veľkosti prsteňov

  Ak sa vôbec neviete rozhodnúť pre veľkosť prsteňa a chcete, aby bol veľkým prekvapením, môžete skúsiť veľkosť odhadnúť alebo si objednať priemernú veľkosť. Ak sa vám "odhad" nepodarí, nemusíte sa obávať, pretože vám bezplatne upravíme veľkosť presne na mieru, vymeníme nenosený prsteň alebo vyrobíme nový vo veľkosti, ktorú potrebujete. Samozrejme, každá úprava je individuálna, preto je vždy najlepšie poradiť sa s našimi odborníkmi.

  Prezrieť všetky prstene

  Ďalšie články

  Z nášho blogu

  Naše diamantové bestsellery

  Z dielne ALOve pochádza mnoho krásnych šperkov. Ale aj napriek tomu existujú niektoré, ktoré vás zaujali o niečo viac a patria medzi najpredávanejšie. Pozrite sa s nami, ktoré šperky sú bestsellermi a...

  ČÍTAŤ VIAC

  Šperky, ktoré pomáhajú - kolekcia ALOve Iluze od Báry Nesvadbovej

  Bára Nesvadbová, Pavlína Saudková (Be Charity) a Andrea Beranová (retail director ALOve) odovzdali malej Leonke Plintovej šek z predaja náramkov ALOve Iluze by Bára Nesvadbová za 167 318Kč. Bára Nesv...

  ČÍTAŤ VIAC

  Prvý symbolický šperk pre vášho drobčeka

  Daoprajte svojmu dieťatku pamiatku na celý život. Šperky zo 14-karátového zlata v troch farbných prevedeniach s drobným briliantom sú krásny darček pre váš poklad. Pozrite si naše tipy na rozkošné det...

  ČÍTAŤ VIAC

  Šťastie v mnohých podobách

  Nádherné a veľmi obľúbené kolekcie Letters a Symobols patria medzi naše bestsellery. Vôbec nás to neprekvapuje, pretože kombinácia jemného dizajnu zlatých šperkov ALOve a jedinečnosti vami zvoleného p...

  ČÍTAŤ VIAC