Rezervácia termínu
Butiky

Bratislava, Brno, Praha

alove-logo
0
0 €

Starostlivosť o šperky

 

Šperky ALOve sa vyrábajú zo zlata, diamantov a drahých kameňov. Napriek tomu je dobré mať na pamäti, že akýkoľvek klenot je krehký umelecký predmet, ktorý môže byť nežiaducim zaobchádzaním nenávratne poškodený.

 

Doprajte klenotom bezpečný spánok

Klenoty je dobré na noc odkladať. Zabránite tým mechanickému poškodeniu šperku počas spánku. Riziko hrozí najmä pri jemných šperkoch, ako sú náušnice, náramky alebo retiazky

 

Vhodné miesto na uloženie

Správnym uložením zabránite, aby sa šperky navzájom dotýkali, čím predídete ich poškriabaniu. Klenoty je preto vhodné odkladať do originálnej škatuľky, šperkovnice alebo do mäkkého látkového vrecúška.

 

Pozor na šport a náročnejšie fyzické aktivity

Ak chcete, aby Váš klenot vyzeral čo najdlhšie ako nový, odkladajte ho pred každou náročnejšou domácou prácou či fyzicky náročnou aktivitou. Vyhnete sa tak mechanickému aj chemickému poškodeniu. Pri spomínaných činnostiach hrozí riziko poškriabania, roztrhnutia retiazky, odlomenia alebo vypadnutia kameňa z dôvodu poškodenia obruby a úchytov, ktoré držia kameň na svojom mieste.

 

Ochrana pred chemickými látkami

Klenoty nevystavujte pôsobeniu akýchkoľvek chemických látok, čistiacich prostriedkov a kozmetických prípravkov, ako sú napr. lak či farby na vlasy. Šperkom nesvedčí chlórovaná, slaná či veľmi mineralizovaná voda.

 

Pozor na prudké zmeny teplôt

Svoj šperk chráňte aj pred náhlymi zmenami teplôt.

 

Zvýšená opatrnosť pri detských šperkoch

Detské šperky odporúčame pre deti od 3 rokov. Deti v predškolskom veku nikdy nenechávajte so šperkami bez dozoru. Obsahujú malé časti, ktoré by deti mohli prehltnúť alebo vdýchnuť.

 

Použité materiály

Všetky materiály na výrobu šperkov ALOve prechádzajú dôkladnou kontrolou kvality. Klenoty sú označené platnými štátnymi puncovými značkami, ktoré dokladujú, že sú vyrobené z materiálov, ktoré zodpovedajú platným európskym normám.

Ak sa u Vás prejaví alergická reakcia na zlato, nie je to spôsobené chybou materiálu alebo šperku a predajca za tento jav nenesie žiadnu zodpovednosť. S vyrážkou či zmenou farby kože preto choďte k lekárovi.

Nie je vylúčené, že časti šperku môžu dočasne zmeniť svoju farbu. Príčinou môžu byť čistiace prostriedky, kozmetické prípravky, ale aj aktuálny zdravotný stav a užívané lieky. Ani v takomto prípade nejde o výrobnú vadu ani o dôvod na reklamáciu. Na uvedenie do pôvodného stavu stačí nechať šperk vyčistiť v servisnom oddelení ALOve.

 

Čistenie a servis

Klenoty vyžadujú priebežnú starostlivosť. Aby váš šperk značky ALOve vyzeral stále ako nový, odporúčame ho nechať raz ročne odborne vyčistiť a skontrolovať v našom kreatívnom ateliéri ALOve. Skúsení odborníci dajú Vášmu klenotu tú najlepšiu starostlivosť a preveria, či uchytenie drahých kameňov nevykazuje žiadne poškodenie.

 

Záruka na klenoty ALOve

Na šperky ALOve sa poskytuje dvojročná záruka podľa platných slovenských zákonov. Nevzťahuje sa ale na mechanické poškodenia a znehodnotenie šperku nevhodným zaobchádzaním, na ktoré upozorňujeme v tejto príručke. Záruka prepadá vykonaním úprav šperku mimo servisného oddelenia ALOve.

 

Zákaznícky servis: info@alove.sk